Atlas gór świata to wyjątkowa pozycja z górskiej literatury. Książka, dla której z pewnością znajdzie się szczególne miejsce w domu każdego górskiego maniaka. Jeśli jesteś, Drogi Czytelniku człowiekiem ciekawym świata i głodny górskich przygód, ten atlas musi trafić w Twoje ręce. Jest odpowiedni dla każdego – dla tych, którzy swoje przygody z górami będą chcieli dopiero rozpocząć i nie do końca wiedzą, gdzie mogliby się wybrać, ale również dla tych, którzy niejeden zakątek górskiego świata już zobaczyli.Jak sam tytuł wskazuje, jest to Atlas gór świata, dlatego też w jego wnętrzu znajdziesz góry z wszystkich kontynentów – zarówno polskie góry z tatrzańskimi Rysami na czele, jak i potężne ośmiotysięczniki w Himalajach z dachem świata w roli głównej, jakim jest Mount Everest 🌄🌄🌄🌄.

Atlas opracowany jest w taki sposób, aby czytelnik z łatwością się po nim poruszał. Każdy rozdział poświęcony jest innemu kontynentowi, z uwzględnieniem konkretnych łańcuchów górskich. Dzięki temu wszystko jest przejrzyste i czytelne, a kolejność i sposób czytania zależy tylko i wyłącznie od czytelnika. W tego typu atlasach jest to bez wątpienia ogromny atut, że swobodnie możemy dokonywać selekcji tego, co aktualnie czytamy i nie musimy podążać za z góry ustaloną chronologią. Przedmowę do Atlasu napisał sam Leszek Cichy – himalaista, pierwszy zdobywca Mount Everestu zimą i pierwszy Polak, który skompletował wszystkie szczyty wchodzące w skład Korony Ziemi. To oczywiście namiastka osiągnięć, jakich dokonał, przez co zapisał się na kartach światowego himalaizmu, jako jeden z najwybitniejszych polskich eksploratorów gór wysokich.

Książka jest naszpikowana bardzo interesującymi informacjami i ciekawostkami, dlatego też stanowi wartościowe źródło wiedzy o świecie gór. Prócz merytorycznych wiadomości, znajdziemy liczne fotografie i mapy, które są dopełnieniem tekstu. Dla wszystkich poszukiwaczy najwyższych szczytów, zostały sporządzone pomocne tabele, z wyszczególnieniem najwyższych wierzchołków danego państwa. Kilkaset stron, godziny czytania i przeglądania niesamowitych zdjęć i niejeden wspaniały wieczór, po którym będziemy śnić o prawdziwej górskiej przygodzie 😊. Dzięki książce takiej jak ta, marzenia nigdy się nie skończą 😏. My marzymy za każdym razem, kiedy mamy ją w rękach 😏🌄🌄🌄🌄🌄.
Górskie pozdrowienia , “W cieniu Gór”!!

About the Author

Dodaj komentarz