(Giewont – Tatry Zachodnie)

“Cudze chwalicie, swego nie znacie…”!

 

Ile razy myślisz o tym, żeby uciec na drugi kraniec świata, żeby doświadczyć czegoś wyjątkowego, innego, poznać coś nowego, przeżyć niezapomniane chwile, a potem wracać wspomnieniami do obrazów, które zapadły Ci w pamięci?

Często zachwycamy się tym, co dalekie i trudniej dostępne, nie doceniając tego, co oferuje nam nasz kraj. Nie trzeba lecieć setki kilometrów samolotem albo przepłynąć ocean, żeby przeżyć przygodę. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich pomysłów, kreatywności i zaplanowania wszystkiego w taki sposób, aby każdy wyjazd mógł stać się materiałem na długie opowieści. 

Oczywiście poznawanie innych krajów, kultur, obyczajów i codzienności to wartościowa kwestia podróży zagranicznych, jednak czy zauważymy ich odmienność, jeśli nie poznamy swojego “podwórka”? 🙂 

U nas na blogu znajdziesz inspiracje z kategorii górskiej turystyki, trekkingu i wędrówek. Naszymi relacjami i opisami tras chcemy pokazać Ci górskie zakątki naszego kraju i zachęcić do tego, żebyś spakował plecak i ruszył na szlak.

Nawet niepozorne, najniższe góry chociażby Beskidów, mogą stać się miejscem wyprawy, którą będziesz wspominał przez długie lata.

I pamiętaj – wyprawa zaczyna się w momencie, kiedy otwierasz mapę i wyznaczasz kierunek podróży! 🙂

Polska to bardzo zróżnicowany kraj i na szczęście na brak terenów górskich nie możemy narzekać. Wszyscy miłośnicy gór mają więc możliwość uprawiania turystyki górskiej, chodząc po wielu pasmach naszego kraju.

Oczywiście Tatry to najwyższe i najbardziej spektakularne góry w Polsce, trudno się więc dziwić temu, że są wyjątkowe dla każdego polskiego górołaza. Zakochać się w nich można już z poziomu dolin, a jeśli zdołamy wejść na szczyt jakiegoś dwutysięcznika, rozległe panoramy i zapierające dech w piersiach widoki, sprawiają, że chcemy tam ciągle wracać. Zachwycają swoją różnorodnością – malowniczością i spokojem Tatr Zachodnich, surowością i mniejszą dostępnością Tatr Wysokich i przede wszystkim swoją wysokością, bo to w końce najwyższe góry w Polsce. 

Ale polskie góry to nie tylko Tatry!!! 

Zaglądaj na naszego bloga, a pokażemy Ci, że POLSKIE GÓRY SĄ PIĘKNE! 🙂

(Pilsko – Beskid Żywiecki)    

(Klimczok – Beskid Śląski)

(Turbacz – Gorce)

(Małołączniak – Tatry Zachodnie)

(Międzybrodzie Bialskie)

(Wielka Rycerzowa – Beskid Żywiecki)

(Wrota Chałubińskiego – Tatry Wysokie)