JEŚLI CHCECIE DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O NASZYM PROJEKCIE BABIA GÓRA12PROJEKT BABIA GÓRA12

Maj to miesiąc, który już z pewnością większej ilości z nas kojarzy się z wiosną. W tym roku jednak wiosenne słońce często nas omija, a temperatury znacznie odbiegają od tych, które byśmy sobie życzyli. Już jakiś czas temu ustaliliśmy między sobą, że jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, w maju na Babią ruszymy od słowackiej strony. Jeśli jesteście ciekawi tego jak prezentuje się Babia Góra w maju i jak wygląda szlak na Królową Beskidów od strony naszych sąsiadów – zostańcie z nami na dłużej! 🙂

Wydawnictwo Turystyczne Compass

W maju na Diablak ruszyliśmy ze Słowacji ze Slanej Vody. Na naszym blogu jakiś czas temu pojawił się wpis, w którym dokładnie opisujemy tę trasę, więc jeśli jesteście zainteresowani tym, jak dokładnie przebiega słowacki szlak, zapraszamy Was do wcześniejszej relacji →  Babia Góra od strony słowackiej. 

Babia Góra to góra, na którą wejść możemy z różnych stron i każdy wariant trasy ma w sobie coś wyjątkowego, wyróżniającego i godnego uwagi. Naszym zdaniem jednak najładniejszy widokowo szlak prowadzi właśnie ze Slanej Vody. Trasa bardzo urozmaicona, na której znajduje się wiele miejsc, zachęcających do odpoczynku, zrelaksowania się i przede wszystkim podziwiana pięknych widoków. 

Od samego początku szlak prowadzi przez malownicze miejsca. Odcinki leśne nie są monotonne, wręcz przeciwnie – panuje tam prawdziwie leśna, górska atmosfera. 

Niewątpliwie ciekawymi miejscami na trasie są dwa punkty obserwacyjne, w których znajdują się wieże widokowe z lunetami, dzięki czemu możemy obserwować wierzchołki tatrzańskich szczytów z bliska.

A jak wygląda Babia Góra w maju? Rok 2019 jest dość specyficzny, ponieważ pokrywa śnieżna utrzymuje się bardzo długo. Oczywiście na szczycie tego śniegu już nie zobaczymy, jednak niektóre odcinki na szlaku musieliśmy pokonać po śniegu. Właśnie dlatego w maju na Babią po raz kolejny  wybraliśmy się w obuwiu zimowym, gdyż miejscami zalegający śnieg jest rozmoknięty i grząski. Aby uniknąć przemoczenia butów nawet na tych krótkich odcinkach, majowe wejście musiało odbyć się w typowo zimowym obuwiu.(elektroniczna wersja mapy Compass)Maj to kolejny miesiąc, który pozwolił nam obserwować piękne widoki z Babiej w całej okazałości.

Oczywiście jeśli wybieracie się na Babią Górę w maju, nie zapomnijcie o ciepłych ubraniach. Nawet jeśli w dolinach panują bardzo wiosenne warunki, u góry musicie być przygotowani na to, że temperatura odczuwalna zmusi Was do ubrania bluzy i kurtki. 

Piąte wejście na Babią za nami 🙂 wielkimi krokami zbliżamy się do połowy! 🙂

Trasa w pigułce:

   Slana Voda → Babia Góra – ok. 3h 10 min. 

Z górskimi pozdrowieniami, “W cieniu Gór”!!

About the Author

Dodaj komentarz