W 2019 roku ruszamy z projektem Babia Góra12. Naszym celem jest pokazanie każdego oblicza Babiej Góry i zaprezentowanie tego, jak zmienia się ona w przeciągu całego roku.

Wiąże się to z tym, że każdego miesiąca będziemy starać się wejść na szczyt Diablaka, a materiał zdjęciowy zbierany przez cały rok 2019, będzie dokumentacją tego, jak Babia Góra prezentuje się o każdej porze roku, w różnych warunkach pogodowych i atmosferycznych.

A dlaczego właściwie Babia Góra?? 🙂

Babia Góra latem

Babia Góra latem

Bo wejście na nią wcale nie jest takie oczywiste. Mimo tego, że to beskidzka góra, potrafi przysporzyć wielu problemów i stanowić niebezpieczeństwo. To góra, która charakteryzuje się specyficznym klimatem, gdzie warunki zmieniają się bardzo dynamicznie i często przyrównywane są do tych, które panują na tatrzańskich szczytach.

Babia Góra potrafi zachwycić swoją łagodnością, ale także zaskoczyć ekstremalną pogodą. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się rzucić sobie wyzwanie i spróbować odwiedzić jej szczyt każdego miesiąca.

Czeka nas 12 wypraw na najwyższą górę Beskidów. Liczymy na świetną zabawę i prawdziwą babiogórską przygodę! 🙂

Jeśli chcecie być z nami na bieżąco i śledzić systematycznie nasze górskie zmagania – zapraszamy Was na Facebooka i Instagram. Tam nic Was nie ominie 🙂

Na potrzeby projektu, stworzyliśmy na Instargamie nowy hasztag – #babiagóra12 – zachęcamy do korzystania! 🙂

Z górskimi pozdrowieniami, “W cieniu Gór”!!

About the Author

Dodaj komentarz